Poniedziałek, Styczeń 18, 2021, 08:44

Od poniedziałku klasy I-III powrócą do szkolnych ław i lekcji prowadzonych stacjonarnie. Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu czeka bardzo pozytywne zaskoczenie – całkowitą metamorfozę przeszła szkolna sala gimnastyczna oraz przewiązka, która do niej prowadzi.
Wartość wykonanych prac przekroczyła 142 tys. złotych. Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie na ten cel z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 110 tys. złotych.
Inwestycje w infrastrukturę, przeznaczoną dla naszych najmłodszych mieszkańców, cieszą szczególnie. Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej Nr 3 wygląda jak nowa – stała się nowoczesna, ale również bardzo estetyczna, barwna i przytulna. Już niedługo będzie się zapełniała dorastającymi uczniami, którzy – być może właśnie tutaj – zaczną budować swoje pierwsze zainteresowania sportowe. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy wracają do szkolnych zajęć, życzę wielu sukcesów oraz zdrowia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.
Efekt prac jest imponujący: wymieniono stary, zniszczony parkiet ze stelażem, na nowoczesną nawierzchnię sportową. Dzięki malowaniu sufitu i ścian z uzupełnieniem istniejących ubytków tynku sala nabrała zupełnie nowych kolorów. Zakupiono również nowe drzwi i osłony na grzejniki oraz wyposażenie sportowe w postaci drabinek i tablic do koszykówki. Do sali gimnastycznej prowadzi również odświeżona przewiązka.
Jakość infrastruktury sportowej w Szkole Podstawowej Nr 3 stale się poprawia. Przypomnijmy, że w 2017 roku zakończyły się prace polegające na budowie kompleksu boisk sportowych obok szkoły. Zadanie kosztowało przeszło 1,5 mln złotych.