środa, Maj 12, 2021, 10:26
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w webinarium "Lekcje z klimatem" zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Wydarzenie łączyło elementy wykładu z warsztatami prezentującymi dobre praktyki na rzecz ochrony klimatu np. warsztat kulinarny zwracający uwagę na problemy marnowania
żywności i warsztat „ubraniowy" – podkreślający kwestie odpowiedzialnej i zrównoważonej mody.
W ramach zaplanowanych działań uczennice: Karolina Barańska 8a, Maja Calik 8a,
Julia Masternak 8a, Amelia Ziółkowska 8a, Julia Krzystanek 5a i uczeń Adam Sikorski 5a brali udział w wydarzeniu on-line „Razem dla klimatu" uczestnicząc w warsztatach
„Zero waste od podstaw" zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Wykłady i webinaria skierowane do uczniów spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz
pozytywnym odbiorem i z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości klimatycznej.
Bardzo chętnie w obchody Dnia Ziemi włączyli się również uczniowie klas 4-5.
Wykonali ciekawe prace plastyczne na temat: Jak możemy zmienić przyszłość Ziemi?
Obejrzeli prezentacje „Przywróćmy Naszą Ziemię !

Dziękujemy za Waszą aktywność !