Wtorek, Czerwiec 8, 2021, 13:07
Kolejny, pełen wrażeń, fantastyczny dzień w naszej szkole – Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka.
Panie Małgorzata Pieniążek oraz Beata Rup przygotowały dla naszych uczniów dwie prezentacje multimedialne: „Dzień Patrona" oraz „Olkuscy Astronomowie – Rzecz o Marcinie Biemie i innych", które w ciekawy sposób przybliżyły uczniom postać słynnego astronoma. Uczniowie złożyli również kwiaty pod obrazem patrona na znak szacunku i pamięci.
Dzień Dziecka w naszej szkole łączy się nierozerwalnie z Dniem Sportu, kiedy to dzieci mogą wykazać się sprawnością oraz dać upust swojej pozytywnej energii. I tak, uczniowie mieli możliwość wziąć udział w Mini-Olimpiadzie Sportowej przygotowanej przez p. Małgorzatę Szkabarę, p. Monikę Bujas oraz p. Pawła Banysia.
W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła klasa 3c, II miejsce klasa 2b, III miejsce klasa 1a. W kategorii klas starszych o pierwsze miejsca walczyli reprezentacji klas, natomiast reszta klasy mogła wykazać się w sztuce kibicowania. Oto wyniki: W kategorii dziewczęcej klasy 4-5 dziewczęta I miejsce Magdalena Bielach, klasy 6 – Nadia Dąbek, klasy 7-8 Martyna Pustelnik. W kategorii chłopięcej klasy 4-5 zwyciężył Wiktor Madej, klasy 6 – Wojciech Kabat, klasy 7-8 Oskar Błaszczykiewicz.

Klasa, która najwspanialej zaprezentowała falę meksykańską to klasa 7a.

Z kolei zwolennicy gier planszowych mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w Turnieju Gier Planszowych, przygotowanym przez pana Pawła Wołkiewicza z klubu UKS Arena. W kategorii klas młodszych najlepszy był Jakub Bień z klasy 4a, zaś w klasach starszych bezkonkurencyjnym w królewskich szachach okazał się być Antek Wiercioch z klasy 7a.

Uczniowie mogli wykazać się również w sferze artystycznej. Zorganizowano dwa konkursy plastyczne, dla klas 1-3 „ Moja kosmiczna podróż" oraz dla klas 4-8 „Śladami Marcina Biema". Wśród młodszych klas zwyciężyli: I miejsce Zosia Eliasz z klasy 3b, II miejsce Kasia Zięba z klasy 3a, III miejsce Zuzia Węgrzecka z klasy 3c. Wyróżnienia otrzymali: Wojek Bień 1a, Tymon Krzyżanowski 1b, Wojtek Prokop 2b, Antonina Duraj 2a. Wśród starszych klas zwyciężyli: I miejsce Emilia Jaszczyk z klasy 8a, II miejsce Kinga Dobrowolska z klasy 6c, III miejsce Jakub Bień z klasy 4a.

Ponadto uczniowie pod okiem wychowawców wykonywali projekty klasowe pod hasłem: „O czym marzą dzieci". Wszystkie niezwykłe prace plastyczne można było podziwiać w ramach wystawy na korytarzu szkolnym.

I jeszcze jeden konkurs artystyczny... Klasowy konkurs wokalny w kategorii klas 1-3 „Kosmiczna piosenka" zorganizowany przez panią Małgorzatę Bień. W tym konkursie bezkonkurencyjną okazała się klasa 3b, która rewelacyjnie wykonała utwór Kaluch&Covin „Kosmos".
Tego niezwykłego dnia wręczono dyplomy za jeszcze jeden konkurs. Konkurs na najciekawsze bajkowe przebranie zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anny Pałki, Doroty Harężlak oraz Magdaleny Wojtaszek. W kategorii klas 1-4 I miejsce zajął Michał Kryński z klasy 1a, II miejsce Antonina Duraj z klasy 2a, III miejsce Piotr Smętek z klasy 1a. W kategorii klas 5-8 I miejsce zajął Filip Czepiela z klasy 6c, II miejsce Jakub Pałka z klasy 6c, III miejsce Maja Cieślik z klasy 5a. Wyróżnienie specjalne za oryginalny i wyjątkowy strój otrzymała pani Beata Rup... 😊
Finał imprezy uprzyjemnił nam nasz niezawodny i jedyny w swoim rodzaju szkolny DJ wodzirej Alek Krukowski 😊
A na zakończenie, kulminacja dnia... taniec Jerusalema challenge, do którego kroki uczniowie ćwiczyli przez ostatnie dwa tygodnie pod okiem pani Moniki Bujas i pani Lidii Stach. Jak wyszło? Oceńcie sami...😊 Ale z całą pewnością wspólny, zabawny taniec na boisku szkolnym sprawił nam wszystkim wielką frajdę i wywołał uśmiech na niejednej buzi... 😊
Spontaniczna dziecięca radość po tak długim czasie izolacji i niepokoju... Chyba właśnie na tym najbardziej nam wszystkim zależało...