Wtorek, Marzec 29, 2022, 13:57
Tym razem klasa 3b wybrała się z wizytą do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej oddział w Olkuszu. Dzieci poznały organizację i sposób funkcjonowania biblioteki naukowej, jednak głównym celem odwiedzin było spotkanie z krainą baśni.
Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi baśniopisarzami- J.Ch. Andersenem, braćmi Grimm oraz Ch. Perrault, dowiedzieli się również, czym charakteryzuje się baśń. Rozwiązując różne interaktywne zadania, mieli okazję wykazać się znajomością utworów oraz pojęciami związanymi z tym gatunkiem.
Zabawę dopełniła grupowa rywalizacja podczas gry, tym razem planszowej, w DIXIT. Gra ta jest wysoce kształcąca, rozwija wyobraźnię i kreatywność, pomaga w nabywaniu trudnej sztuki interpretacji. Uczniowie całkiem dobrze poradzili sobie z dostrzeganiem i odczytywaniem metaforycznych i symbolicznych znaczeń. DIXIT okazał się dla uczniów najatrakcyjniejszym punktem programu. Może stanie się sposobem na wartościowe spędzanie wolnego czasu.
Wizyta przebiegła w miłej, inspirującej atmosferze. Były to pierwsze odwiedziny naszej szkoły w tej bibliotece, ale zapewne nie ostatnie.