Wtorek, Kwiecień 26, 2022, 11:54
Wiele powodów do uśmiechu mieli uczestnicy KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Wesołe wierszyki" zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Recytatorzy z klas 1-5 przekonująco, często z doskonałą dykcją, zinterpretowali wybrane przez siebie teksty. Swą prezentację wzbogacili trafnym gestem, mimiką, adekwatnym strojem. Utwory współgrały z osobowością mówiących, z ich predyspozycjami recytatorskimi.
Widzowie mieli okazję do szczerego śmiechu zarówno przy utworach znanych jak i tych nieco mniej popularnych. Dominowały teksty Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima, ale pojawiły się też wiersze Wandy Chotomskiej, Tadeusza Śliwiaka, Jerzego Ludwika Kerna, Danuty Wawiłow, Marii Konopnickiej.
Jury w składzie p. Beata Rup, p. Renata Leneruk, p. Małgorzata Pieniążek po trudnych naradach wyłoniło zwycięzców.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 kwietnia 2022r.w bibliotece szkolnej w obecności pani Dyrektor Joanny Cioch, jury, uczestników konkursu oraz klasy 7a. Najlepsi recytatorzy mieli okazję jeszcze raz zaprezentować swoje wiersze, po czym nastąpił długo wyczekiwany moment wręczenia nagród. Wszyscy zostali poczęstowani cukierkami, zwycięzcy otrzymali dyplomy, czekoladę oraz drobny gadżet, zdobywcy miejsc 1-3 zostali uhonorowani książkami.
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WESOŁE WIERSZYKI"
I miejsce Lila Grabowska kl. 3b, („Makaron", W. Chotomska)
Wiktoria Kałużna kl. 3b („Zakochana żaba", T.Śliwiak)
II miejsce Ewa Świątek kl. 2a („Czapla i żuraw" J.Brzechwa)
Franciszek Tylkowski kl. 2a („Stefek Burczymucha" M. Konopnicka)
Aleksander Madej kl. 4a („Żuk", J. Brzechwa)
III miejsce Oskar Sobolewski kl. 4a („Samochwała", J. Brzechwa)
Paula Woźniak kl. 5b („Niespodzianka", L.J.Kern)
WYRÓŻNIENIE:
Milena Kasperska kl. 1b,
Antoni Kulig kl. 3b,
Karolina Jałowiec kl. 3b,
Milena Kowalewska kl. 2b,
Edyta Helon kl. 4a,
Marta Szlachta kl. 1b
Zostało również przyznane WYRÓŻNIENIE PUBLICZNOŚCI. Zgromadzona widownia oddała swe głosy na następujących recytatorów:
Aleksander Madej kl. 4a, Lila Grabowska kl. 3b, Maja Dobrowolska kl. 1b, Franciszek Tylkowski kl. 2a
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!