środa, Maj 11, 2022, 11:43
W piątek 29 kwietnia zorganizowany został korowód z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Biało-czerwony pochód przeszedł ulicami naszego osiedla. W tym dniu dzieci i nauczyciele przypięli do ubrań kotyliony lub wstążeczki w barwach narodowych. Uczniowie nieśli biało-czerwone chorągiewki, którymi radośnie machali, pozdrawiając mieszkańców osiedla.
Uczciliśmy w ten sposób święto narodowe zwane Świętem Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uroczystości zgromadziliśmy się przed szkołą, gdzie przypomniano uczniom o innych ważnych majowych świętach. Dzieci dowiedziały się, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy, a 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wysłuchaliśmy pieśni „Witaj majowa jutrzenko" oraz piosenki o fladze.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wypuścili w powietrze biało-czerwone baloniki.
Po dwuletniej przerwie godnie i radośnie uczciliśmy majowe święta.