środa, Grudzień 13, 2023, 11:00
Pod takim hasłem przebiegała akcja przeprowadzona w listopadzie w naszej szkole. Uczniowie kl. 2-8 zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie w przyjemnej atmosferze sprzyjającej relaksowi przypomnieliśmy sobie korzyści wynikające z czytania książek. Pomocne były filmy przygotowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju
Czytelnictwa- klasy starszy do czytania książek przekonywał Tomasz Rożek, powołując się na liczne badania naukowe, które niezbicie dowodzą, że czytanie dla przyjemności ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz mózg, natomiast młodsi z Molami Książkowymi przypomnieli sobie zalety płynące z czytania.
Oczywiście nie wystarczy wiedzieć, trzeba stosować... Dlatego też przed uczniami postawiono WYZWANIE..., które polega na tym, aby:
• czytać codziennie co najmniej 17 minut.
• każde zrealizowane wyzwanie zaznaczać uśmiechem w pustym kółku.
Wszyscy chętni mogli odebrać „aplikację" (szablon), który ma być pomocny w kształtowaniu NAWYKU czytania i odkrywania tej aktywności jako PRZYJEMNOŚĆ.
Ciekawi jesteśmy czy podołaliście wyzwaniu? Niektórzy na pewno tak, bo wypełnione szablony wróciły do biblioteki. GRATULUJEMY! Czekamy na pozostałe osoby. Wszystkie zostaną nagrodzone dyplomem i drobnym upominkiem.
I pamiętajcie, że najlepiej powtarzać wyzwanie co miesiąc.