Piątek, Grudzień 15, 2023, 08:38
Święty Jan Paweł II pisał:
„Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Ileż w nich głębokich myśli, a nade wszystko jak wiele czułej radości skierowanej do tego Bożego Dzieciątka, które w Świętą Noc przyszło na świat!"
Podążając za ponadczasowymi myślami duchowego przewodnika narodu a zarazem kultywując piękne polskie i nasze szkolne tradycje 1 grudnia 2023 r odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Kolędniczy.
W konkursie wzięło udział 44 uczniów zorganizowanych w 21 występach.
Celem konkursu było rozbudzanie w uczniach zamiłowania do polskiej tradycji kolędowania, rozwijanie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania się przed publicznością.
Inauguracją konkursu było przemówienie pani wicedyrektor Joanny Cioch, która zapewniała, że sam fakt przygotowania się i uczestnictwa w konkursie jest bardzo ważny, dlatego dzieci biorące w nim udział mogą czuć się zwycięzcami. Życzyła wszystkim powodzenia. Występy oceniane były przez jury pod względem znajomości tekstu, walorów głosowych, poprawności wykonania, interpretacji oraz ogólnych wrażeń artystycznych.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 grudnia na Jasełkach ,również wtedy zostaną wręczone nagrody ufundowane przez Radę Rodziców .
Organizatorki konkursu: mgr Justyna Kajda , mgr Anna Nawara oraz mgr Małgorzata Chwast gratulują wszystkim wykonawcom i zapraszają na kolejny konkurs w przyszłym roku szkolnym.