Wtorek, Grudzień 19, 2023, 11:52

15 grudnia 2023 r. w naszej szkole gościła Pani Lucyna Parcz- córka Sybiraczki.
W sposób niezwykle przejmujący opowiadała o losach swojej rodziny- zesłańcach syberyjskich, którzy odbyli dramatyczną podróż-
od Archangielska po równik.

Opowiadała między innymi o momencie wywózki na Sybir, o podróży w nieludzkich warunkach w nieznane, o dramatycznych losach rodziny, kulisach II wojny światowej. Pani Lucyna przywiozła ze sobą pamiątki rodzinne: zdjęcia, świadectwa szkolne, guziki, dokumenty.
Spotkanie zorganizowane było dla uczniów klas VII i VIII. Była to dla naszych podopiecznych świetna lekcja historii.